Týden knihoven – říjen 2022 13. září 2022, Rubrika: Novinky

První týden měsíce října bývá již po mnoho let ve znamení celorepublikového Týdne knihoven. Knihovny v tomto týdnu zintenzivňují své aktivity a výrazněji oslovují širší veřejný prostor, nejen ty, kteří knihovnu pravidelně navštěvují coby čtenáři v průběhu roku.

Letos s našimi kulturně vzdělávacími příspěvky tohoto týdne začínáme již v předstihu v sobotu 1. října, kdy nabízíme vlastivědnou komentovanou procházku „Cestou k hranické Propasti až k léčebným pramenům“. Slovem nás doprovodí historička PhDr. Hana Svobodová. Sraz účastníků ve 13 hodin před městskou knihovnou (Masarykovo náměstí 71). Vstupné 50 Kč doporučujeme zakoupit v předprodeji TIC, děti do 15 let v rámci jejich vzdělávání zdarma. Počet účastníků je omezen na počet 25 ve skupině. V případě deštivého počasí se akce odkládá, vstupenky zůstávají v platnosti pro náhradní termín akce. Pro tento případ informace o náhradním termínu pak naleznete na našich webových stránkách nebo v TIC (Pernštejnské nám.)

V týdnu od pondělí 3. října pořádáme tradiční burzu vyřazených knih. V nabídce bude beletrie i naučná pro dospělé, také časopisy a mimořádně ji rozšiřujeme o nabídku dětské literatury v oddělení pro děti. Burza potrvá do pátku 21. října vždy v době provozu knihovny.

V pondělí 3. října v akci „Den plný her“ pro děti, rodiny s dětmi, bude ve studovně knihovny nachystáno několik her zábavných i vzdělávacích, pexesa, také relaxační dětské omalovánky s pastelkami. Zajímavou atraktivitou by mohlo být i retro vzdělávací puzzle pro začínající čtenáře z 60. let 20. století.

Ve čtvrtek 6. října máme v knihovně „Den pro seniory“, kdy našim čtenářům seniorům ještě více zpříjemníme pobyt v knihovně nabídkou kávy a jiných nápojů z našeho automatu zdarma k delšímu posezení a vzájemnému popovídání. Tento den bude završen pro všechny zájemce přednáškou Mgr. Jiřího J. K. Nebeského „Literatura o Hranicích a Hranicku“ doplněnou výstavkou regionální literatury z našeho depozitáře, která se většinou nepůjčuje domů. Vstup na přednášku zdarma.

Skvělým odleskem těchto prvních říjnových dnů v naší městské knihovně pak bude beseda s úspěšnou a oblíbenou spisovatelkou Petrou Dvořákovou. Zveme vás do Zámeckého klubu ve středu 19. října, začátek v 18 hodin.

 


Další aktuality

Další informace k uzavření knihovny přes prázdniny

27.05.2023

Další informace k uzavření knihovny přes prázdniny

Vážení uživatelé knihovny, čtenářky a čtenáři, během měsíce července a srpna bude probíhat v budově naší…


První prvňáčci se stali rytíři krásného slova

24.05.2023

První prvňáčci se stali rytíři krásného slova

Slavnostní pasování prvňáčků na čtenáře v naší knihovně zahájili ve středu 24. května děti z…


Chráníme přírodu a pomáháme

02.05.2023

Chráníme přírodu a pomáháme

Máte starý a nepoužívaný mobil a nevíte, kam s ním? Staré  mobily patří mezi problematický…