Týden knihoven – říjen 2022 13. září 2022, Rubrika: Novinky

První týden měsíce října bývá již po mnoho let ve znamení celorepublikového Týdne knihoven. Knihovny v tomto týdnu zintenzivňují své aktivity a výrazněji oslovují širší veřejný prostor, nejen ty, kteří knihovnu pravidelně navštěvují coby čtenáři v průběhu roku.

Letos s našimi kulturně vzdělávacími příspěvky tohoto týdne začínáme již v předstihu v sobotu 1. října, kdy nabízíme vlastivědnou komentovanou procházku „Cestou k hranické Propasti až k léčebným pramenům“. Slovem nás doprovodí historička PhDr. Hana Svobodová. Sraz účastníků ve 13 hodin před městskou knihovnou (Masarykovo náměstí 71). Vstupné 50 Kč doporučujeme zakoupit v předprodeji TIC, děti do 15 let v rámci jejich vzdělávání zdarma. Počet účastníků je omezen na počet 25 ve skupině. V případě deštivého počasí se akce odkládá, vstupenky zůstávají v platnosti pro náhradní termín akce. Pro tento případ informace o náhradním termínu pak naleznete na našich webových stránkách nebo v TIC (Pernštejnské nám.)

V týdnu od pondělí 3. října pořádáme tradiční burzu vyřazených knih. V nabídce bude beletrie i naučná pro dospělé, také časopisy a mimořádně ji rozšiřujeme o nabídku dětské literatury v oddělení pro děti. Burza potrvá do pátku 21. října vždy v době provozu knihovny.

V pondělí 3. října v akci „Den plný her“ pro děti, rodiny s dětmi, bude ve studovně knihovny nachystáno několik her zábavných i vzdělávacích, pexesa, také relaxační dětské omalovánky s pastelkami. Zajímavou atraktivitou by mohlo být i retro vzdělávací puzzle pro začínající čtenáře z 60. let 20. století.

Ve čtvrtek 6. října máme v knihovně „Den pro seniory“, kdy našim čtenářům seniorům ještě více zpříjemníme pobyt v knihovně nabídkou kávy a jiných nápojů z našeho automatu zdarma k delšímu posezení a vzájemnému popovídání. Tento den bude završen pro všechny zájemce přednáškou Mgr. Jiřího J. K. Nebeského „Literatura o Hranicích a Hranicku“ doplněnou výstavkou regionální literatury z našeho depozitáře, která se většinou nepůjčuje domů. Vstup na přednášku zdarma.

Skvělým odleskem těchto prvních říjnových dnů v naší městské knihovně pak bude beseda s úspěšnou a oblíbenou spisovatelkou Petrou Dvořákovou. Zveme vás do Zámeckého klubu ve středu 19. října, začátek v 18 hodin.

 


Další aktuality

Letošní pasování na čtenáře dokončeno

11.06.2024

Letošní pasování na čtenáře dokončeno

Od konce května do poloviny června proběhla v knihovně slavnostní pasování prvňáčků na čtenáře. Završila…


Fotookénko do besedování dětí se svou spisovatelkou

14.05.2024

Fotookénko do besedování dětí se svou spisovatelkou

Sdílejte s námi radost našich nejmenších čtenářů ze čtení, tvoření slov v hádankách, hraní divadélka…


Světový den knihy a autorských práv

18.04.2024

Světový den knihy a autorských práv

23. duben – Světový den knihy a autorských práv je oslavou radosti z knih a…