Týden knihoven 2023 20. září 2023, Rubrika: Novinky

Letos je to už tradiční 27. ročník Týdne knihoven probíhající vždy první týden v říjnu. Pro všechny zájemce, čtenáře a příznivce knihovny přinášíme řadu kulturních a vzdělávacích akcí.

Po celý týden v době provozu budou mít děti v naší studovně připravené s tužkami a pastelkami zábavné aktivity: omalovánky, doplňovačky, dokreslovačky, křížovky, skládačky, prostě různé zábavné pracovní listy pro malé i velké tvořivce, také pexesa a společenské hry. Děti mohou kdykoli během dne přijít, sednout si a pustit se do zábavné práce. K půjčování knih i tvoření přidáme pro povzbuzení vitamínové bonbónky.

K Týdnu knihoven patří již tradiční podzimní burza našich vyřazených knih a několik dalších kulturně vzdělávacích aktivit pro všechny a ještě jedna navíc. Sledujte náš web a facebook, Hranický zpravodaj.

2. října – přednáška „Lovec záhad“ spisovatele, scénáristy, cestovatele, lovce záhad a skvělého vypravěče PhDr. Arnošta Vašíčka. Zámecký klub od 18 hodin. Vstupné 80 Kč.

5. října – přednáška pedagoga Palackého univerzity Mgr. Daniela Jakubíčka, Ph.D. „Držitelé cen aneb Průvodce po cenami ověnčené současné české literatuře“. Studovna knihovny od 18 hodin. Vstup zdarma

2. – 20. října – burza knih v prostorách knihovny. Literatura pro dospělé a pro děti. Vše za obvyklou liberální cenu.

24. října – se podíváme do Tanzanie, africké pohodové nádherné země. Průvodcem nám bude cestovatel Ing. Tomáš Kubeš. Zámecký klub od 18 hodin. Vstupné 80 Kč.

Věříme, že si z naší nabídky vyberete, a pozvete také své přátelé a známé ke sdílení pohodových zážitků.


Další aktuality

Světový den knihy a autorských práv

18.04.2024

Světový den knihy a autorských práv

23. duben – Světový den knihy a autorských práv je oslavou radosti z knih a…


Spisovatelka Zuzana Pospíšilová a naše děti

02.04.2024

Spisovatelka Zuzana Pospíšilová a naše děti

Již koncem dubna a v první květnové dny navštíví Hranice spisovatelka dětských knížek Zuzana Pospíšilová,…


Na kole přes Arabský poloostrov s Tadeášem Šímou

25.03.2024

Na kole přes Arabský poloostrov s Tadeášem Šímou

Prachatický rodák Tadeáš Šíma v roce 2018 přejel na kole africký kontinent z Maroka až…