Spisovatelka Kateřina Dubská naším hostem 9. března 2023, Rubrika: Novinky

Knihy spisovatelky Kateřiny Dubské jsou u nás v knihovně oblíbené a hojně čtené. Jsme rádi, že přijala pozvání naší knihovny na setkání se čtenáři a čtenářkami.

Kateřina Dubská vstoupila do literatury románem Člověk Gabriel, ve kterém nastoluje otázku životních hodnot, tolerance a svobody. A zde jedno z mnoha hodnocení čtenářů: „Velmi krásné, poetické a nádherným jazykem psané vyprávění o životě Gabriela, Roma pocházejícího z rodiny kočovníků. Příběh jednoho života člověka obdařeného „dary“ pocházejícími ze silného pouta s přírodou. Vyprávění o lásce a o snech, o svobodné duši…“

Kateřina Dubská žije v Bílých Karpatech a věnuje se psaní knih. Od vydání knihy Člověk Gabriel v roce 2013 bylo vydáno několik dalších jejích literárních děl. Román Dcery, sbírka povídek Malé zázraky, humoristická kniha Z kopce do kopce a nejnověji v roce 2021 další román Hendrixova kytara, inspirovaný příběhem skutečné kytary Jimi Hendrixe a jejího současného majitele.

Na setkání a besedování s touto zajímavou osobností zveme do studovny městské knihovny ve čtvrtek 30. března v 18 hodin. Vstupné 50 Kč v předprodeji infocentra na zámku i v místě konání akce.


Další aktuality

Pasování na čtenáře v plném proudu

11.06.2024

Pasování na čtenáře v plném proudu

Od konce května do června každou středu probíhá v knihovně slavnostní pasování prvňáčků na čtenáře.…


Fotookénko do besedování dětí se svou spisovatelkou

14.05.2024

Fotookénko do besedování dětí se svou spisovatelkou

Sdílejte s námi radost našich nejmenších čtenářů ze čtení, tvoření slov v hádankách, hraní divadélka…


Světový den knihy a autorských práv

18.04.2024

Světový den knihy a autorských práv

23. duben – Světový den knihy a autorských práv je oslavou radosti z knih a…