Spisovatelka Kateřina Dubská naším hostem 9. března 2023, Rubrika: Novinky

Knihy spisovatelky Kateřiny Dubské jsou u nás v knihovně oblíbené a hojně čtené. Jsme rádi, že přijala pozvání naší knihovny na setkání se čtenáři a čtenářkami.

Kateřina Dubská vstoupila do literatury románem Člověk Gabriel, ve kterém nastoluje otázku životních hodnot, tolerance a svobody. A zde jedno z mnoha hodnocení čtenářů: „Velmi krásné, poetické a nádherným jazykem psané vyprávění o životě Gabriela, Roma pocházejícího z rodiny kočovníků. Příběh jednoho života člověka obdařeného „dary“ pocházejícími ze silného pouta s přírodou. Vyprávění o lásce a o snech, o svobodné duši…“

Kateřina Dubská žije v Bílých Karpatech a věnuje se psaní knih. Od vydání knihy Člověk Gabriel v roce 2013 bylo vydáno několik dalších jejích literárních děl. Román Dcery, sbírka povídek Malé zázraky, humoristická kniha Z kopce do kopce a nejnověji v roce 2021 další román Hendrixova kytara, inspirovaný příběhem skutečné kytary Jimi Hendrixe a jejího současného majitele.

Na setkání a besedování s touto zajímavou osobností zveme do studovny městské knihovny ve čtvrtek 30. března v 18 hodin. Vstupné 50 Kč v předprodeji infocentra na zámku i v místě konání akce.


Další aktuality

Vietnam – úžasné místo planety

17.03.2023

Vietnam – úžasné místo planety

Zveme všechny zájemce na naši cestopisnou přednášku. Malá skupinka členů Nadace na ochranu přírody během…


Březen – měsíc čtenářů

28.02.2023

Březen – měsíc čtenářů

Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR vyhlásil již v roce 2010 první ročník nové akce…


Držitelé cen – průvodce po cenami ověnčené současné světové literatuře

28.02.2023

Držitelé cen – průvodce po cenami ověnčené současné světové literatuře

Knihovny jsou institucemi nejen kulturními, ale i vzdělávacími pro všechny, kteří se chtějí stále něčemu…