Knihovna v čase roušek 14. ledna 2021, Rubrika: Novinky

Byl to podivný rok, který změnil náš způsob života. I v naší knihovně jsme se museli přizpůsobit různým vládním opatřením, kdy se střídal běžný provoz s hygienickými omezeními, s vrácením a výdejem knih přes okénko až po kompletní uzavření. Přes všechna tato omezení nám naše statistika vykazuje za loňský rok 136.394 výpůjček dospělé a dětské literatury. Je to více než jsme čekali. Ovšem čtenáři si půjčovali více knížek do zásoby pro případ opakujícího se uzavření knihovny a výpůjčky také byly všem automaticky prodlužovány o měsíc v čase uzavření knihovny.

V roce 2020 se největšímu zájmu čtenářů těšily knihy Aleny Mornštajnové, Petry Dvořákové, Patrika Hartla, Karin Lednické (zatím jediná kniha Šikmý kostel), Evžena Bočka, Roberta Bryndzy, Jodi Picoultové, Hany Třeštíkové. Do první desítky se dostala i kniha naší místní spisovatelky Jaroslavy Černé Dům v podhradí a studenti do této série katapultovali Moliérova Lakomce a knihu E. Hemingwaye Stařec a moře. V naučné dospělé kralovaly knihy Kdo chytá v síti, Najděte si svého marťana, Byla jsem doktorkou v Osvětimi, Postel, hospoda, kostel a knihy Aleše Palána, Josefa Maršálka a Radkina Honzáka. U dětí to opět vyhrávaly Deníky malého poseroutky a Harry Potter i knihy od Davida Walliamse a Andyho Griffithse.

K drobným zajímavostem patří i naši čtyři registrovaní čtenáři ve věku od 90 let. Od 80 let věku máme 49 čtenářů a 238 čtenářů tvoří rodinné registrace. Bohužel jsme nemohli uskutečnit všechny naše plánované kulturní a vzdělávací akce. Snad se nám něco podaří uskutečnit v letošním roce. Stále jsme tu pro vás.

 

 


Další aktuality

Pasování na čtenáře v plném proudu

11.06.2024

Pasování na čtenáře v plném proudu

Od konce května do června každou středu probíhá v knihovně slavnostní pasování prvňáčků na čtenáře.…


Fotookénko do besedování dětí se svou spisovatelkou

14.05.2024

Fotookénko do besedování dětí se svou spisovatelkou

Sdílejte s námi radost našich nejmenších čtenářů ze čtení, tvoření slov v hádankách, hraní divadélka…


Světový den knihy a autorských práv

18.04.2024

Světový den knihy a autorských práv

23. duben – Světový den knihy a autorských práv je oslavou radosti z knih a…