Knihovna v čase roušek 14. ledna 2021, Rubrika: Novinky

Byl to podivný rok, který změnil náš způsob života. I v naší knihovně jsme se museli přizpůsobit různým vládním opatřením, kdy se střídal běžný provoz s hygienickými omezeními, s vrácením a výdejem knih přes okénko až po kompletní uzavření. Přes všechna tato omezení nám naše statistika vykazuje za loňský rok 136.394 výpůjček dospělé a dětské literatury. Je to více než jsme čekali. Ovšem čtenáři si půjčovali více knížek do zásoby pro případ opakujícího se uzavření knihovny a výpůjčky také byly všem automaticky prodlužovány o měsíc v čase uzavření knihovny.

V roce 2020 se největšímu zájmu čtenářů těšily knihy Aleny Mornštajnové, Petry Dvořákové, Patrika Hartla, Karin Lednické (zatím jediná kniha Šikmý kostel), Evžena Bočka, Roberta Bryndzy, Jodi Picoultové, Hany Třeštíkové. Do první desítky se dostala i kniha naší místní spisovatelky Jaroslavy Černé Dům v podhradí a studenti do této série katapultovali Moliérova Lakomce a knihu E. Hemingwaye Stařec a moře. V naučné dospělé kralovaly knihy Kdo chytá v síti, Najděte si svého marťana, Byla jsem doktorkou v Osvětimi, Postel, hospoda, kostel a knihy Aleše Palána, Josefa Maršálka a Radkina Honzáka. U dětí to opět vyhrávaly Deníky malého poseroutky a Harry Potter i knihy od Davida Walliamse a Andyho Griffithse.

K drobným zajímavostem patří i naši čtyři registrovaní čtenáři ve věku od 90 let. Od 80 let věku máme 49 čtenářů a 238 čtenářů tvoří rodinné registrace. Bohužel jsme nemohli uskutečnit všechny naše plánované kulturní a vzdělávací akce. Snad se nám něco podaří uskutečnit v letošním roce. Stále jsme tu pro vás.

 

 


Další aktuality

Březen – měsíc čtenářů

13.02.2024

Březen – měsíc čtenářů

Březen je již tradičně po řadu desetiletí věnován čtenářům. Je oslavou čtení, knih i knihoven.…


Jordan Trail

08.02.2024

Jordan Trail

… 170 kilometrů pěšky napříč jordánskou pouští přes pohádkovou Petru, pouštní vádí Rum až k…


Přednáška PhDr. Víta Mišagy PhD. – Město Hranice ve víru třicetileté války

04.01.2024

Přednáška PhDr. Víta Mišagy PhD. – Město Hranice ve víru třicetileté války

„Dánský vpád 1626 – 1627: Město Hranice ve víru třicetileté války“ je téma přednášky historika…