Nejžádanější knihy v naší knihovně 28. listopadu 2023, Rubrika: Novinky

Pro zajímavost i doporučení k četbě nebo i tip na vánoční dárek nabízíme malý přehled nejvíce žádaných a čtených titulů roku 2023 u nás. Na prvních pěti místech nejvíce žádaných knih v naší knihovně se umístily tyto knihy: Bílá voda od Kateřiny Tučkové, Šikmý kostel 1. Karin Lednické, Kde zpívají raci Delie Owensové, Chirurg Petry Dvořákové a následuje její další kniha Dědina, Zahrada a Sítě. Mezi první desítku se dostal i Lakomec od Moliéra (díky, studenti), knihy Aleny Mornštajnové Tiché roky a Les v domě, a znovu K. Lednická a její Životice. K dalším oblíbeným a čteným autorům a autorkám patří Jana Poncarová, Robert Bryndza, Štěpán Javůrek, Julie Caplinová a také Lenka Chalupová. Těší nás, že jde převážně o naše české autorky, které ovládly současnou literární scénu a získaly zájem čtenářek a čtenářů.

A co naučné knihy? Mají také své favority: Miss Dior, Cíťa: proč svět nutně potřebuje citlivé introvert(k)y, Novinářem v Číně, Vladimír Beneš: mé cesty do hlubin mozku, Deník Věrky Kohnové a Přijít za svítání od Václava Cílka.

Nezapomínáme také na děti. I pro ně může být malý přehled nejoblíbenějších autorů inspirací pro jejich četbu. Už několik let neutichá zájem o knihy Jeffa Kinneye Deník malého poseroutky o několika dílech, naši nejmenší si letos oblíbili hubaté leporelo Velký zlý vlk je nemocný, Ledové království nebo vícedílný Deník mopse. Nechybí ani velký zájem o všechny knihy s Tlapkovou patrolou, Peppou Pigem nebo stále je zájem o knihy Thomase Breziny ze série Případ pro tebe a Klub tygrů nebo i Deník malého Minecrafťáka – opět série.

V oblasti dětských naučných knih si získaly nejvíce čtenářů knihy Lidské tělo, Vlaky a všechny další knihy Minecraft.

Kdo ještě nečetl, přejeme hezké počtení. Rádi vás v naší knihovně uvidíme.

 


Další aktuality

Letošní pasování na čtenáře dokončeno

11.06.2024

Letošní pasování na čtenáře dokončeno

Od konce května do poloviny června proběhla v knihovně slavnostní pasování prvňáčků na čtenáře. Završila…


Fotookénko do besedování dětí se svou spisovatelkou

14.05.2024

Fotookénko do besedování dětí se svou spisovatelkou

Sdílejte s námi radost našich nejmenších čtenářů ze čtení, tvoření slov v hádankách, hraní divadélka…


Světový den knihy a autorských práv

18.04.2024

Světový den knihy a autorských práv

23. duben – Světový den knihy a autorských práv je oslavou radosti z knih a…