Knihovna se otevřela v novém hávu 4. října 2018, Rubrika: Novinky

Knihovna bude od 4. října otevřena v běžné pracovní době od 8 hodin. Otevřeno bude také každou sobotu od 9 do 12 hodin.

Návštěvníci uvidí na stropě jedné místnosti odhalené původní malby. Ty byly v průběhu rekonstrukce zakonzervované a v budoucnu je čeká restaurování, což vyžaduje důkladnou přípravu a také finanční prostředky, proto nebylo možné provést restaurování v průběhu rekonstrukce. Návštěvníci určitě ocení příjemné prostředí, možnost dát si při výběru knih kávu a usednout přitom třeba do křesel.

Novinka v registraci čtenáře

Při obnovení registrace nebo při zcela nové registraci v případě, že v rodině chodí nebo chtějí chodit i ostatní členové rodiny, doporučujeme výhodnou nabídku tzv. rodinné registrace. Ušetříte.

Při dvou – a vícečlenné rodině, kde chodí do knihovny dva a více jejích členů, platí se jeden poplatek ve výši 220,- Kč na dobu 12 po sobě jdoucích měsíců.

Například: do knihovny chodí půjčovat maminka a její dvě děti, když se zaregistruje maminka a chce také zaregistrovat své dvě děti, uhradí poplatek 220,- Kč a od nás budou vystaveny tři průkazky, pro každého zvlášť. Ušetří 100,- Kč.

Nebo například manželé senioři půjčují si oba knihy v naší knihovně na jeden čtenářský průkaz, tak při obnovení registrace mohou uhradit 220,- Kč, každý bude mít svůj čtenářský průkaz, ušetří 20,- Kč.

Nebude již platit, že na jeden čtenářský průkaz vystavený na dítě nebo dospělého, si může půjčovat každý v rodině. V platnosti zůstává, že každý zaregistrovaný čtenář v naší knihovně si může půjčovat knihy v dospělém i dětském oddělení a také na naší pobočce v Místní knihovně Drahotuše.

Samozřejmě může se každý zaregistrovat zvlášť za individuální poplatek dle ceníku (dospělý 120,- Kč, dítě, student 100,- Kč).


Další aktuality

Březen – měsíc čtenářů

13.02.2024

Březen – měsíc čtenářů

Březen je již tradičně po řadu desetiletí věnován čtenářům. Je oslavou čtení, knih i knihoven.…


Jordan Trail

08.02.2024

Jordan Trail

… 170 kilometrů pěšky napříč jordánskou pouští přes pohádkovou Petru, pouštní vádí Rum až k…


Přednáška PhDr. Víta Mišagy PhD. – Město Hranice ve víru třicetileté války

04.01.2024

Přednáška PhDr. Víta Mišagy PhD. – Město Hranice ve víru třicetileté války

„Dánský vpád 1626 – 1627: Město Hranice ve víru třicetileté války“ je téma přednášky historika…