Jemen – Země královny ze Sáby 4. listopadu 2022, Rubrika: Novinky

Zveme všechny zájemce na výpravu do Arábie s putováním po Jemenu. Na této cestě nás doprovodí zkušený průvodce a cestovatel Robert Bazika z nedalekých Otrokovic. Jemen je jednou z nejdříve osídlených zemí na světě. O zdejších tradicích a folklóru se dovídáme již v biblických textech. Není proto divu, že tato oblast nabízí mnoho unikátních památek zasazených do kulis neskutečně krásné přírody. Vydejte se s námi za krásnými a zcela originálními horami se stejně nevšedními horaly, jejich zvyky, architekturou a tradicemi. Jemen však nejsou jen pouště a hory. Při cestování potkáte komunity afrických Jemenců v jejich hliněných chýších u západních břehů Rudého moře, stejně jako beduíny v hlubokých kaňonech vádí na východě země. Cestou v džípu a s ozbrojenou eskortou obkroužíme celý Jemen, hluboké kaňony, pouštní oázy, bájné přístavy a pláže i unikátní pozůstatky biblického království královny ze Sáby.

Dnešní Jemen se bohužel zmítá v bojích vleklé občanské války a navštívit tuto přenádhernou zem je dnes prakticky nemožné. O to cennějším svědectvím je tato beseda nabízející ke zhlédnutí nejcennější perly z biblických dob, ještě ve své původní neponičené kráse.

Koho z vás naše nabídka zaujala, přijďte do Zámeckého klubu ve středu 30. listopadu, začínáme v 18 hodin. Vstupné 70 Kč v předprodeji v infocentru na zámku (Pernštejnské nám. 1), anebo i v místě konání akce za stejnou cenu.

 

 


Další aktuality

Pasování na čtenáře v plném proudu

11.06.2024

Pasování na čtenáře v plném proudu

Od konce května do června každou středu probíhá v knihovně slavnostní pasování prvňáčků na čtenáře.…


Fotookénko do besedování dětí se svou spisovatelkou

14.05.2024

Fotookénko do besedování dětí se svou spisovatelkou

Sdílejte s námi radost našich nejmenších čtenářů ze čtení, tvoření slov v hádankách, hraní divadélka…


Světový den knihy a autorských práv

18.04.2024

Světový den knihy a autorských práv

23. duben – Světový den knihy a autorských práv je oslavou radosti z knih a…