Březen – Měsíc čtenářů 16. února 2022, Rubrika: Novinky

Březen je v naší zemi již tradičně po řadu desetiletí věnován čtenářům. Je oslavou čtení, knih i knihoven. Číst je v každé době moderní, sluší každému a dobré knihy jsou spolehlivou cestou ke vzdělávání, poznávání, kladou nám stále nové otázky a my hledáme odpovědi. Je to i prima zábava.

I v naší knihovně se bude v tyto dny více číst, hlavně s malými čtenáři, besedovat se spisovateli nebo i s cyklocestovatelem o jeho dobrodružné cestě v pro nás exotické zemi. Chystáme se na dlouhý kaleidoskop besedování, čtení s dětmi a pro děti ve spolupráci s našimi školami. Především čtenářky zveme na setkání a besedování s oblíbenou přerovskou spisovatelkou Lenkou Chalupovou a známý cyklocestovatel Radomír Čížek nás zavede svým vyprávěním do hor Kyrgyzstánu. Děti se setkají se spisovatelku dětských knížek Lenku Krolupperovou. A pro všechny je připravená u nás tradiční jarní burza vyřazených knih. Snad si čtenáři najdou tu svou, kterou ještě nečetli. Pro povzbuzení nás všech si dovolím ocitovat amerického spisovatele a novináře Davida Fostera Wallace: „Někdy nasednu do taxíku a řeknu: „Knihovna, a šlápněte na to.“

Přejeme všem malým a velkým čtenářům hodně skvělého počtení, trvalou lásku ke knihám a radost ze čtení, a nám knihovnicím hodně spokojených čtenářů.

 

 


Další aktuality

Týden knihoven – říjen 2022

13.09.2022

Týden knihoven – říjen 2022

První týden měsíce října bývá již po mnoho let ve znamení celorepublikového Týdne knihoven. Knihovny…


Cestou k hranické Propasti až k léčebným pramenům

13.09.2022

Cestou k hranické Propasti až k léčebným pramenům

Tradiční celorepublikový Týden knihoven začínáme tak trochu v předstihu. V sobotu 1. října nabízíme vlastivědnou…


Spisovatelka Petra Dvořáková hostem knihovny

13.09.2022

Spisovatelka Petra Dvořáková hostem knihovny

Petra Dvořáková již za svou první knihu „Proměněné sny“ získala v roce 2007 cenu Magnesia…