Březen – Měsíc čtenářů 16. února 2022, Rubrika: Novinky

Březen je v naší zemi již tradičně po řadu desetiletí věnován čtenářům. Je oslavou čtení, knih i knihoven. Číst je v každé době moderní, sluší každému a dobré knihy jsou spolehlivou cestou ke vzdělávání, poznávání, kladou nám stále nové otázky a my hledáme odpovědi. Je to i prima zábava.

I v naší knihovně se bude v tyto dny více číst, hlavně s malými čtenáři, besedovat se spisovateli nebo i s cyklocestovatelem o jeho dobrodružné cestě v pro nás exotické zemi. Chystáme se na dlouhý kaleidoskop besedování, čtení s dětmi a pro děti ve spolupráci s našimi školami. Především čtenářky zveme na setkání a besedování s oblíbenou přerovskou spisovatelkou Lenkou Chalupovou a známý cyklocestovatel Radomír Čížek nás zavede svým vyprávěním do hor Kyrgyzstánu. Děti se setkají se spisovatelku dětských knížek Lenku Krolupperovou. A pro všechny je připravená u nás tradiční jarní burza vyřazených knih. Snad si čtenáři najdou tu svou, kterou ještě nečetli. Pro povzbuzení nás všech si dovolím ocitovat amerického spisovatele a novináře Davida Fostera Wallace: „Někdy nasednu do taxíku a řeknu: „Knihovna, a šlápněte na to.“

Přejeme všem malým a velkým čtenářům hodně skvělého počtení, trvalou lásku ke knihám a radost ze čtení, a nám knihovnicím hodně spokojených čtenářů.

 

 


Další aktuality

Březen – měsíc čtenářů

13.02.2024

Březen – měsíc čtenářů

Březen je již tradičně po řadu desetiletí věnován čtenářům. Je oslavou čtení, knih i knihoven.…


Jordan Trail

08.02.2024

Jordan Trail

… 170 kilometrů pěšky napříč jordánskou pouští přes pohádkovou Petru, pouštní vádí Rum až k…


Přednáška PhDr. Víta Mišagy PhD. – Město Hranice ve víru třicetileté války

04.01.2024

Přednáška PhDr. Víta Mišagy PhD. – Město Hranice ve víru třicetileté války

„Dánský vpád 1626 – 1627: Město Hranice ve víru třicetileté války“ je téma přednášky historika…