Březen – Měsíc čtenářů 16. února 2022, Rubrika: Novinky

Březen je v naší zemi již tradičně po řadu desetiletí věnován čtenářům. Je oslavou čtení, knih i knihoven. Číst je v každé době moderní, sluší každému a dobré knihy jsou spolehlivou cestou ke vzdělávání, poznávání, kladou nám stále nové otázky a my hledáme odpovědi. Je to i prima zábava.

I v naší knihovně se bude v tyto dny více číst, hlavně s malými čtenáři, besedovat se spisovateli nebo i s cyklocestovatelem o jeho dobrodružné cestě v pro nás exotické zemi. Chystáme se na dlouhý kaleidoskop besedování, čtení s dětmi a pro děti ve spolupráci s našimi školami. Především čtenářky zveme na setkání a besedování s oblíbenou přerovskou spisovatelkou Lenkou Chalupovou a známý cyklocestovatel Radomír Čížek nás zavede svým vyprávěním do hor Kyrgyzstánu. Děti se setkají se spisovatelku dětských knížek Lenku Krolupperovou. A pro všechny je připravená u nás tradiční jarní burza vyřazených knih. Snad si čtenáři najdou tu svou, kterou ještě nečetli. Pro povzbuzení nás všech si dovolím ocitovat amerického spisovatele a novináře Davida Fostera Wallace: „Někdy nasednu do taxíku a řeknu: „Knihovna, a šlápněte na to.“

Přejeme všem malým a velkým čtenářům hodně skvělého počtení, trvalou lásku ke knihám a radost ze čtení, a nám knihovnicím hodně spokojených čtenářů.

 

 


Další aktuality

Pasování na čtenáře v plném proudu

11.06.2024

Pasování na čtenáře v plném proudu

Od konce května do června každou středu probíhá v knihovně slavnostní pasování prvňáčků na čtenáře.…


Fotookénko do besedování dětí se svou spisovatelkou

14.05.2024

Fotookénko do besedování dětí se svou spisovatelkou

Sdílejte s námi radost našich nejmenších čtenářů ze čtení, tvoření slov v hádankách, hraní divadélka…


Světový den knihy a autorských práv

18.04.2024

Světový den knihy a autorských práv

23. duben – Světový den knihy a autorských práv je oslavou radosti z knih a…