Březen – Měsíc čtenářů 16. února 2022, Rubrika: Novinky

Březen je v naší zemi již tradičně po řadu desetiletí věnován čtenářům. Je oslavou čtení, knih i knihoven. Číst je v každé době moderní, sluší každému a dobré knihy jsou spolehlivou cestou ke vzdělávání, poznávání, kladou nám stále nové otázky a my hledáme odpovědi. Je to i prima zábava.

I v naší knihovně se bude v tyto dny více číst, hlavně s malými čtenáři, besedovat se spisovateli nebo i s cyklocestovatelem o jeho dobrodružné cestě v pro nás exotické zemi. Chystáme se na dlouhý kaleidoskop besedování, čtení s dětmi a pro děti ve spolupráci s našimi školami. Především čtenářky zveme na setkání a besedování s oblíbenou přerovskou spisovatelkou Lenkou Chalupovou a známý cyklocestovatel Radomír Čížek nás zavede svým vyprávěním do hor Kyrgyzstánu. Děti se setkají se spisovatelku dětských knížek Lenku Krolupperovou. A pro všechny je připravená u nás tradiční jarní burza vyřazených knih. Snad si čtenáři najdou tu svou, kterou ještě nečetli. Pro povzbuzení nás všech si dovolím ocitovat amerického spisovatele a novináře Davida Fostera Wallace: „Někdy nasednu do taxíku a řeknu: „Knihovna, a šlápněte na to.“

Přejeme všem malým a velkým čtenářům hodně skvělého počtení, trvalou lásku ke knihám a radost ze čtení, a nám knihovnicím hodně spokojených čtenářů.

 

 


Další aktuality

Týden knihoven 2023

20.09.2023

Týden knihoven 2023

Letos je to už tradiční 27. ročník Týdne knihoven probíhající vždy první týden v říjnu.…


Držitelé cen aneb …

20.09.2023

Držitelé cen aneb …

… „Průvodce po cenami ověnčené současné české literatuře“. Zveme na populární přednášku Mgr. Daniela Jakubíčka,…


Lovec záhad opět v Hranicích

12.09.2023

Lovec záhad opět v Hranicích

Po delší době se opět můžete setkat se známým spisovatelem, scénáristou, lovcem záhad a skvělým…