Březen – měsíc čtenářů 13. února 2024, Rubrika: Novinky

Březen je již tradičně po řadu desetiletí věnován čtenářům. Je oslavou čtení, knih i knihoven. Číst je v každé době moderní a sluší každému. Knihy jsou spolehlivou cestou k celoživotnímu vzdělávání, poznávání, rozvíjení vědomostí, ale přinášejí také zábavu, slzy i smích, vedou k přemýšlení, tříbí názory.

V naší knihovně se bude v tyto březnové dny opět více číst a besedovat s knihami a nad knihami. Chystáme se na dlouhý kaleidoskop besedování, čtení s dětmi a pro děti ve spolupráci s našimi školkami a školami. Plánovací kalendář je již téměř zaplněn termíny.

Pro všechny zájemce pak nabízíme další dvě zajímavé přednášky. Jedna cestopisná nás zavede pěšky na stezky vedoucí od severu k jihu napříč celým Jordánskem, které sloužily po tisíce let obchodu a komunikaci mezi odlehlými komunitami lidí. S druhou přednáškou se vydáme po stopách moravských vodních toků, nádrží a mimořádných vodohospodářských děl, jako jsou například Baťův vodní kanál, Dlouhé Stráně nebo i kontroverzní projekt Odra-Dunaj-Labe. Zavzpomínáme i na nejrozsáhlejší povodně na Moravě v roce 1997. Vše s bohatou fotodokumentací.

Pro děti a dospělé návštěvníky jsou od 7. do 23. března připraveny v prostorách knihovny tradiční jarní burzy vyřazených knih.

Přejeme všem malým a velkým čtenářům hodně skvělého počtení, trvalou lásku ke knihám a stálou radost ze čtení, a nám knihovnicím hodně spokojených čtenářů.

 


Další aktuality

Jordan Trail

08.02.2024

Jordan Trail

… 170 kilometrů pěšky napříč jordánskou pouští přes pohádkovou Petru, pouštní vádí Rum až k…


Přednáška PhDr. Víta Mišagy PhD. – Město Hranice ve víru třicetileté války

04.01.2024

Přednáška PhDr. Víta Mišagy PhD. – Město Hranice ve víru třicetileté války

„Dánský vpád 1626 – 1627: Město Hranice ve víru třicetileté války“ je téma přednášky historika…


Beseda se spisovatelem Štěpánem Javůrkem: Vyprávění o knihách a Krušných horách

04.01.2024

Beseda se spisovatelem Štěpánem Javůrkem: Vyprávění o knihách a Krušných horách

Na naše pozvání přijede do Hranic oblíbený a úspěšný mladý spisovatel Štěpán Javůrek. Žije celý…