Březen – měsíc čtenářů 13. února 2024, Rubrika: Novinky

Březen je již tradičně po řadu desetiletí věnován čtenářům. Je oslavou čtení, knih i knihoven. Číst je v každé době moderní a sluší každému. Knihy jsou spolehlivou cestou k celoživotnímu vzdělávání, poznávání, rozvíjení vědomostí, ale přinášejí také zábavu, slzy i smích, vedou k přemýšlení, tříbí názory.

V naší knihovně se bude v tyto březnové dny opět více číst a besedovat s knihami a nad knihami. Chystáme se na dlouhý kaleidoskop besedování, čtení s dětmi a pro děti ve spolupráci s našimi školkami a školami. Plánovací kalendář je již téměř zaplněn termíny.

Pro všechny zájemce pak nabízíme další dvě zajímavé přednášky. Jedna cestopisná nás zavede pěšky na stezky vedoucí od severu k jihu napříč celým Jordánskem, které sloužily po tisíce let obchodu a komunikaci mezi odlehlými komunitami lidí. S druhou přednáškou se vydáme po stopách moravských vodních toků, nádrží a mimořádných vodohospodářských děl, jako jsou například Baťův vodní kanál, Dlouhé Stráně nebo i kontroverzní projekt Odra-Dunaj-Labe. Zavzpomínáme i na nejrozsáhlejší povodně na Moravě v roce 1997. Vše s bohatou fotodokumentací.

Pro děti a dospělé návštěvníky jsou od 7. do 23. března připraveny v prostorách knihovny tradiční jarní burzy vyřazených knih.

Přejeme všem malým a velkým čtenářům hodně skvělého počtení, trvalou lásku ke knihám a stálou radost ze čtení, a nám knihovnicím hodně spokojených čtenářů.

 


Další aktuality

Pasování na čtenáře v plném proudu

11.06.2024

Pasování na čtenáře v plném proudu

Od konce května do června každou středu probíhá v knihovně slavnostní pasování prvňáčků na čtenáře.…


Fotookénko do besedování dětí se svou spisovatelkou

14.05.2024

Fotookénko do besedování dětí se svou spisovatelkou

Sdílejte s námi radost našich nejmenších čtenářů ze čtení, tvoření slov v hádankách, hraní divadélka…


Světový den knihy a autorských práv

18.04.2024

Světový den knihy a autorských práv

23. duben – Světový den knihy a autorských práv je oslavou radosti z knih a…