Březen – měsíc čtenářů 28. února 2023, Rubrika: Novinky

Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR vyhlásil již v roce 2010 první ročník nové akce na podporu četby s názvem Březen – měsíc čtenářů. Navázal tak na známou aktivitu druhé poloviny 20. století s názvem Březen měsíc knihy a akci Březen měsíc internetu s významnou účastí knihoven.

Už za první republiky pořádal Svaz knihkupců a nakladatelů tzv. Týdny knihy a v roce 1955 proběhl první ročník Měsíce knihy. V roce 2010 založil SKIP ČR novou celostátní propagační akci Březen – měsíc čtenářů. Do centra zájmu se dostal čtenář, aktivní uživatel knihovny i ten, který v knihovně nikdy nebyl a (zatím) ani být nechce. Je však známo, že čtení sluší každému. Pro tento svátek čtenářů naše městská knihovna připravila několik kulturně vzdělávacích akcí pro všechny věkové skupiny čtenářů i nečtenářů. Oddělení pro děti nabídne kaleidoskop literárních a knihovnických besed pro školní děti, společné čtení a povídání o knihách i dětskou knižní burzu. Pro veřejnost několik besed a přednášek. První přednáška – beseda bude cestovatelská, kdy budete mít možnost poznat Norsko novýma očima netradičně, druhá přednáška bude literární, zaměřená primárně na studenty, pedagogy i knihovníky v našem regionu, ale i ostatní zájemce, a krásnou tečnou za letošním měsícem čtenářů bude beseda s oblíbenou spisovatelkou Kateřinou Dubskou. Celý měsíc bude také k dispozici tradiční burza knih pro každého.

Přejeme všem našim návštěvníkům, malým a velkým čtenářům, aby se jim stále u nás v knihovně líbilo, přišli si odpočinout od všedních starostí, poseděli s knihou nebo časopisem u naší dobré kávy, kakaa nebo čokolády…

 


Další aktuality

Vietnam – úžasné místo planety

17.03.2023

Vietnam – úžasné místo planety

Zveme všechny zájemce na naši cestopisnou přednášku. Malá skupinka členů Nadace na ochranu přírody během…


Spisovatelka Kateřina Dubská naším hostem

09.03.2023

Spisovatelka Kateřina Dubská naším hostem

Knihy spisovatelky Kateřiny Dubské jsou u nás v knihovně oblíbené a hojně čtené. Jsme rádi,…


Držitelé cen – průvodce po cenami ověnčené současné světové literatuře

28.02.2023

Držitelé cen – průvodce po cenami ověnčené současné světové literatuře

Knihovny jsou institucemi nejen kulturními, ale i vzdělávacími pro všechny, kteří se chtějí stále něčemu…