Březen – měsíc čtenářů 28. února 2023, Rubrika: Novinky

Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR vyhlásil již v roce 2010 první ročník nové akce na podporu četby s názvem Březen – měsíc čtenářů. Navázal tak na známou aktivitu druhé poloviny 20. století s názvem Březen měsíc knihy a akci Březen měsíc internetu s významnou účastí knihoven.

Už za první republiky pořádal Svaz knihkupců a nakladatelů tzv. Týdny knihy a v roce 1955 proběhl první ročník Měsíce knihy. V roce 2010 založil SKIP ČR novou celostátní propagační akci Březen – měsíc čtenářů. Do centra zájmu se dostal čtenář, aktivní uživatel knihovny i ten, který v knihovně nikdy nebyl a (zatím) ani být nechce. Je však známo, že čtení sluší každému. Pro tento svátek čtenářů naše městská knihovna připravila několik kulturně vzdělávacích akcí pro všechny věkové skupiny čtenářů i nečtenářů. Oddělení pro děti nabídne kaleidoskop literárních a knihovnických besed pro školní děti, společné čtení a povídání o knihách i dětskou knižní burzu. Pro veřejnost několik besed a přednášek. První přednáška – beseda bude cestovatelská, kdy budete mít možnost poznat Norsko novýma očima netradičně, druhá přednáška bude literární, zaměřená primárně na studenty, pedagogy i knihovníky v našem regionu, ale i ostatní zájemce, a krásnou tečnou za letošním měsícem čtenářů bude beseda s oblíbenou spisovatelkou Kateřinou Dubskou. Celý měsíc bude také k dispozici tradiční burza knih pro každého.

Přejeme všem našim návštěvníkům, malým a velkým čtenářům, aby se jim stále u nás v knihovně líbilo, přišli si odpočinout od všedních starostí, poseděli s knihou nebo časopisem u naší dobré kávy, kakaa nebo čokolády…

 


Další aktuality

Týden knihoven 2023

20.09.2023

Týden knihoven 2023

Letos je to už tradiční 27. ročník Týdne knihoven probíhající vždy první týden v říjnu.…


Držitelé cen aneb …

20.09.2023

Držitelé cen aneb …

… „Průvodce po cenami ověnčené současné české literatuře“. Zveme na populární přednášku Mgr. Daniela Jakubíčka,…


Lovec záhad opět v Hranicích

12.09.2023

Lovec záhad opět v Hranicích

Po delší době se opět můžete setkat se známým spisovatelem, scénáristou, lovcem záhad a skvělým…