Březen – měsíc čtenářů 28. února 2023, Rubrika: Novinky

Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR vyhlásil již v roce 2010 první ročník nové akce na podporu četby s názvem Březen – měsíc čtenářů. Navázal tak na známou aktivitu druhé poloviny 20. století s názvem Březen měsíc knihy a akci Březen měsíc internetu s významnou účastí knihoven.

Už za první republiky pořádal Svaz knihkupců a nakladatelů tzv. Týdny knihy a v roce 1955 proběhl první ročník Měsíce knihy. V roce 2010 založil SKIP ČR novou celostátní propagační akci Březen – měsíc čtenářů. Do centra zájmu se dostal čtenář, aktivní uživatel knihovny i ten, který v knihovně nikdy nebyl a (zatím) ani být nechce. Je však známo, že čtení sluší každému. Pro tento svátek čtenářů naše městská knihovna připravila několik kulturně vzdělávacích akcí pro všechny věkové skupiny čtenářů i nečtenářů. Oddělení pro děti nabídne kaleidoskop literárních a knihovnických besed pro školní děti, společné čtení a povídání o knihách i dětskou knižní burzu. Pro veřejnost několik besed a přednášek. První přednáška – beseda bude cestovatelská, kdy budete mít možnost poznat Norsko novýma očima netradičně, druhá přednáška bude literární, zaměřená primárně na studenty, pedagogy i knihovníky v našem regionu, ale i ostatní zájemce, a krásnou tečnou za letošním měsícem čtenářů bude beseda s oblíbenou spisovatelkou Kateřinou Dubskou. Celý měsíc bude také k dispozici tradiční burza knih pro každého.

Přejeme všem našim návštěvníkům, malým a velkým čtenářům, aby se jim stále u nás v knihovně líbilo, přišli si odpočinout od všedních starostí, poseděli s knihou nebo časopisem u naší dobré kávy, kakaa nebo čokolády…

 


Další aktuality

Březen – měsíc čtenářů

13.02.2024

Březen – měsíc čtenářů

Březen je již tradičně po řadu desetiletí věnován čtenářům. Je oslavou čtení, knih i knihoven.…


Jordan Trail

08.02.2024

Jordan Trail

… 170 kilometrů pěšky napříč jordánskou pouští přes pohádkovou Petru, pouštní vádí Rum až k…


Přednáška PhDr. Víta Mišagy PhD. – Město Hranice ve víru třicetileté války

04.01.2024

Přednáška PhDr. Víta Mišagy PhD. – Město Hranice ve víru třicetileté války

„Dánský vpád 1626 – 1627: Město Hranice ve víru třicetileté války“ je téma přednášky historika…