Březen – měsíc čtenářů 28. února 2023, Rubrika: Novinky

Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR vyhlásil již v roce 2010 první ročník nové akce na podporu četby s názvem Březen – měsíc čtenářů. Navázal tak na známou aktivitu druhé poloviny 20. století s názvem Březen měsíc knihy a akci Březen měsíc internetu s významnou účastí knihoven.

Už za první republiky pořádal Svaz knihkupců a nakladatelů tzv. Týdny knihy a v roce 1955 proběhl první ročník Měsíce knihy. V roce 2010 založil SKIP ČR novou celostátní propagační akci Březen – měsíc čtenářů. Do centra zájmu se dostal čtenář, aktivní uživatel knihovny i ten, který v knihovně nikdy nebyl a (zatím) ani být nechce. Je však známo, že čtení sluší každému. Pro tento svátek čtenářů naše městská knihovna připravila několik kulturně vzdělávacích akcí pro všechny věkové skupiny čtenářů i nečtenářů. Oddělení pro děti nabídne kaleidoskop literárních a knihovnických besed pro školní děti, společné čtení a povídání o knihách i dětskou knižní burzu. Pro veřejnost několik besed a přednášek. První přednáška – beseda bude cestovatelská, kdy budete mít možnost poznat Norsko novýma očima netradičně, druhá přednáška bude literární, zaměřená primárně na studenty, pedagogy i knihovníky v našem regionu, ale i ostatní zájemce, a krásnou tečnou za letošním měsícem čtenářů bude beseda s oblíbenou spisovatelkou Kateřinou Dubskou. Celý měsíc bude také k dispozici tradiční burza knih pro každého.

Přejeme všem našim návštěvníkům, malým a velkým čtenářům, aby se jim stále u nás v knihovně líbilo, přišli si odpočinout od všedních starostí, poseděli s knihou nebo časopisem u naší dobré kávy, kakaa nebo čokolády…

 


Další aktuality

Pasování na čtenáře v plném proudu

11.06.2024

Pasování na čtenáře v plném proudu

Od konce května do června každou středu probíhá v knihovně slavnostní pasování prvňáčků na čtenáře.…


Fotookénko do besedování dětí se svou spisovatelkou

14.05.2024

Fotookénko do besedování dětí se svou spisovatelkou

Sdílejte s námi radost našich nejmenších čtenářů ze čtení, tvoření slov v hádankách, hraní divadélka…


Světový den knihy a autorských práv

18.04.2024

Světový den knihy a autorských práv

23. duben – Světový den knihy a autorských práv je oslavou radosti z knih a…