Beseda se spisovatelem Štěpánem Javůrkem: Vyprávění o knihách a Krušných horách 4. ledna 2024, Rubrika: Novinky

Na naše pozvání přijede do Hranic oblíbený a úspěšný mladý spisovatel Štěpán Javůrek. Žije celý svůj život pod Krušnými horami. Ve volném čase rád o Krušných horách píše a poznává jejich historii. Bohaté znalosti místní krajiny, její minulosti a života jejích obyvatel využil už ve svém prvním románu Chaloupky, který díky tomu působí téměř jako kronika této zaniklé obce.

„Život v Krušných horách byl odedávna těžký. Kdo hory nemiloval, ten odsud dříve nebo později odešel,“ píše se v knize Chaloupky. Štěpán Javůrek na několika stovkách stran přiblížil čtenářům strhující příběhy českých a německých hrdinů z pohraničí poznamenaných válečnými událostmi.

Po veleúspěšných Chaloupkách přichází Štěpán Javůrek s dalšími čtenářsky úspěšnými knihami Nebe nad Perninkem, Sudetský dům: jaro – léto 1945 a jeho pokračováním Sudetský dům II: podzim 1947 – květen 1950. Inspirují jej Sudety, jejich historie, čerpá také ze své bohaté znalosti místní krajiny, její minulosti a života jejích obyvatel. Zveme vás na setkání s touto zajímavou osobností, která vás provede nejen svou anabází vzniku a vydávání knih inspirovaných příběhy lidí ze sudetského pohraničí doplněný řadou historických snímků dnes již zaniklých obcí i nezaměnitelné krušnohorské přírody.

Vyprávění potěší nejen čtenáře Javůrkových knih, ale i milovníky historie naší země, speciálně z oblasti Sudet, a také poutníky naší krásnou českou krajinou.

Beseda se koná v pondělí 5. února od 18 hodin v Zámeckém klubu. Vstupné 100 Kč, možno zakoupit v předprodeji TIC na zámku nebo i v místě konání akce.


Další aktuality

Březen – měsíc čtenářů

13.02.2024

Březen – měsíc čtenářů

Březen je již tradičně po řadu desetiletí věnován čtenářům. Je oslavou čtení, knih i knihoven.…


Jordan Trail

08.02.2024

Jordan Trail

… 170 kilometrů pěšky napříč jordánskou pouští přes pohádkovou Petru, pouštní vádí Rum až k…


Přednáška PhDr. Víta Mišagy PhD. – Město Hranice ve víru třicetileté války

04.01.2024

Přednáška PhDr. Víta Mišagy PhD. – Město Hranice ve víru třicetileté války

„Dánský vpád 1626 – 1627: Město Hranice ve víru třicetileté války“ je téma přednášky historika…