Beseda se spisovatelem Štěpánem Javůrkem: Vyprávění o knihách a Krušných horách 4. ledna 2024, Rubrika: Novinky

Na naše pozvání přijede do Hranic oblíbený a úspěšný mladý spisovatel Štěpán Javůrek. Žije celý svůj život pod Krušnými horami. Ve volném čase rád o Krušných horách píše a poznává jejich historii. Bohaté znalosti místní krajiny, její minulosti a života jejích obyvatel využil už ve svém prvním románu Chaloupky, který díky tomu působí téměř jako kronika této zaniklé obce.

„Život v Krušných horách byl odedávna těžký. Kdo hory nemiloval, ten odsud dříve nebo později odešel,“ píše se v knize Chaloupky. Štěpán Javůrek na několika stovkách stran přiblížil čtenářům strhující příběhy českých a německých hrdinů z pohraničí poznamenaných válečnými událostmi.

Po veleúspěšných Chaloupkách přichází Štěpán Javůrek s dalšími čtenářsky úspěšnými knihami Nebe nad Perninkem, Sudetský dům: jaro – léto 1945 a jeho pokračováním Sudetský dům II: podzim 1947 – květen 1950. Inspirují jej Sudety, jejich historie, čerpá také ze své bohaté znalosti místní krajiny, její minulosti a života jejích obyvatel. Zveme vás na setkání s touto zajímavou osobností, která vás provede nejen svou anabází vzniku a vydávání knih inspirovaných příběhy lidí ze sudetského pohraničí doplněný řadou historických snímků dnes již zaniklých obcí i nezaměnitelné krušnohorské přírody.

Vyprávění potěší nejen čtenáře Javůrkových knih, ale i milovníky historie naší země, speciálně z oblasti Sudet, a také poutníky naší krásnou českou krajinou.

Beseda se koná v pondělí 5. února od 18 hodin v Zámeckém klubu. Vstupné 100 Kč, možno zakoupit v předprodeji TIC na zámku nebo i v místě konání akce.


Další aktuality

Letošní pasování na čtenáře dokončeno

11.06.2024

Letošní pasování na čtenáře dokončeno

Od konce května do poloviny června proběhla v knihovně slavnostní pasování prvňáčků na čtenáře. Završila…


Fotookénko do besedování dětí se svou spisovatelkou

14.05.2024

Fotookénko do besedování dětí se svou spisovatelkou

Sdílejte s námi radost našich nejmenších čtenářů ze čtení, tvoření slov v hádankách, hraní divadélka…


Světový den knihy a autorských práv

18.04.2024

Světový den knihy a autorských práv

23. duben – Světový den knihy a autorských práv je oslavou radosti z knih a…