Astronomie z vesmíru – přednáška se nekoná z důvodu nemoci 21. listopadu 2022, Rubrika: Novinky

Dnes jsme obdrželi zprávu, že přednáška pana Mgr. Marka Skarky, Ph.D. se neuskuteční z důvodu nemoci přenášejícího. Peníze ze zakoupených vstupenek v předprodeji, budou vráceny oproti předložené vstupence. O přednášku zájemci nepřijdou, podle dohody se uskuteční v příštím roce 2023. Děkujeme za pochopení.

V tomto adventním čase městská knihovna nabízí chvíle odpoutat se od našich pozemských starostí a podívat někde dál mimo náš prostor a čas. Naše zemská atmosféra ztěžuje a v některých případech úplně znemožňuje pozorování vesmírných objektů. Proto se v druhé polovině 20. století začaly budovat vesmírné observatoře, družice a dalekohledy, které výrazně prospěly k našemu chápání vesmíru a vedly k nečekaným objevům. Proč je lepší pozorovat z vesmíru? Mohou pozemní observatoře konkurovat těm vesmírným? Co bychom bez vesmírných dalekohledů nevěděli nebo neodhalili? O tom všem, ale především o vesmírných misích jako HST, Kepler, GAIA či JWST, nám bude povídat Mgr. Marek Skarka, Ph.D. z Astronomického ústavu Akademie věd ČR v Ondřejově a působící také v Ústavu teoretické fyziky a astrofyziky na Masarykově univerzitě v Brně.

Přednáška „Astronomie z vesmíru“ je určena všem, kteří se chtějí vzdělávat, zajímá je vše o astronomii, okouzluje je neznámo a krása vesmíru. Zveme do naší studovny v pondělí 5. prosince v 18 hodin. Vstupné 50 Kč možno zakoupit v předprodeji v infocentru na zámku nebo i na místě za stejnou cenu. Kapacita míst studovny je omezena.


Další aktuality

Pasování na čtenáře v plném proudu

11.06.2024

Pasování na čtenáře v plném proudu

Od konce května do června každou středu probíhá v knihovně slavnostní pasování prvňáčků na čtenáře.…


Fotookénko do besedování dětí se svou spisovatelkou

14.05.2024

Fotookénko do besedování dětí se svou spisovatelkou

Sdílejte s námi radost našich nejmenších čtenářů ze čtení, tvoření slov v hádankách, hraní divadélka…


Světový den knihy a autorských práv

18.04.2024

Světový den knihy a autorských práv

23. duben – Světový den knihy a autorských práv je oslavou radosti z knih a…