Astronomie z vesmíru – přednáška se nekoná z důvodu nemoci 21. listopadu 2022, Rubrika: Novinky

Dnes jsme obdrželi zprávu, že přednáška pana Mgr. Marka Skarky, Ph.D. se neuskuteční z důvodu nemoci přenášejícího. Peníze ze zakoupených vstupenek v předprodeji, budou vráceny oproti předložené vstupence. O přednášku zájemci nepřijdou, podle dohody se uskuteční v příštím roce 2023. Děkujeme za pochopení.

V tomto adventním čase městská knihovna nabízí chvíle odpoutat se od našich pozemských starostí a podívat někde dál mimo náš prostor a čas. Naše zemská atmosféra ztěžuje a v některých případech úplně znemožňuje pozorování vesmírných objektů. Proto se v druhé polovině 20. století začaly budovat vesmírné observatoře, družice a dalekohledy, které výrazně prospěly k našemu chápání vesmíru a vedly k nečekaným objevům. Proč je lepší pozorovat z vesmíru? Mohou pozemní observatoře konkurovat těm vesmírným? Co bychom bez vesmírných dalekohledů nevěděli nebo neodhalili? O tom všem, ale především o vesmírných misích jako HST, Kepler, GAIA či JWST, nám bude povídat Mgr. Marek Skarka, Ph.D. z Astronomického ústavu Akademie věd ČR v Ondřejově a působící také v Ústavu teoretické fyziky a astrofyziky na Masarykově univerzitě v Brně.

Přednáška „Astronomie z vesmíru“ je určena všem, kteří se chtějí vzdělávat, zajímá je vše o astronomii, okouzluje je neznámo a krása vesmíru. Zveme do naší studovny v pondělí 5. prosince v 18 hodin. Vstupné 50 Kč možno zakoupit v předprodeji v infocentru na zámku nebo i na místě za stejnou cenu. Kapacita míst studovny je omezena.


Další aktuality

Týden knihoven 2023

20.09.2023

Týden knihoven 2023

Letos je to už tradiční 27. ročník Týdne knihoven probíhající vždy první týden v říjnu.…


Držitelé cen aneb …

20.09.2023

Držitelé cen aneb …

… „Průvodce po cenami ověnčené současné české literatuře“. Zveme na populární přednášku Mgr. Daniela Jakubíčka,…


Lovec záhad opět v Hranicích

12.09.2023

Lovec záhad opět v Hranicích

Po delší době se opět můžete setkat se známým spisovatelem, scénáristou, lovcem záhad a skvělým…