Město Hranice ve víru třicetileté války – přednáška proběhlo 28. února 2024

Téma přednášky historika PhDr. Víta Mišagy PhD. vychází z jeho nové knihy „Dánský vpád: dva roky války ve Slezsku a na Moravě 1626 – 1627“. Vypráví mimo jiné o historických událostech let 1626 - 1627, které se dotkly našeho města. Přednášku doporučujeme všem, kteří chtějí znát více o historii svého města a vlastně i celé Moravy.
Výše jmenovaná kniha vyšla díky finanční podpoře Moravskoslezského kraje, měst Hranice a Český Těšín a Mgr. Herberta Pavery, starosty obce Boletice a senátora Parlamentu ČR.
Přednáška se koná ve studovně naší městské knihovny ve středu 28. února od 18 hodin. Vstupné 60 Kč. Vzhledem k omezenému počtu míst ve studovně doporučujeme zájemcům pořídit si vstupenku v předprodeji TIC na zámku, případně bude možno i v místě konání akce.

proběhlo 28. února 2024

Městská knihovna Hranice