Jemen – Země královny ze Sáby proběhlo 30. listopadu 2022

Jemen – Země královny ze Sáby

Městská knihovna zve všechny zájemce na audiovizuální putování po Jemenu. Na této cestě nás doprovodí zkušený průvodce a cestovatel Robert Bazika.
Jemen je jednou z nejdříve osídlených zemí na světě. O zdejších tradicích a folklóru se dovídáme již v biblických textech. Není proto divu, že tato oblast nabízí mnoho unikátních památek zasazených do kulis neskutečně krásné přírody. Vydejte se s námi za úžasně krásnými horami obývanými nevšedními horaly, jejich zvyky, architekturou a tradicemi.
Dnešní Jemen se bohužel zmítá v bojích vleklé občanské války a navštívit tuto přenádhernou zem je dnes prakticky nemožné. O to cennějším svědectvím je tato beseda nabízející ke zhlédnutí nejcennější perly z biblických dob, ještě ve své původní neponičené kráse.

proběhlo 30. listopadu 2022

Zámecký klub