Beseda se spisovatelem Štěpánem Javůrkem proběhlo 5. února 2024

Beseda se spisovatelem Štěpánem Javůrkem

Zveme všechny zájemce na besedu s mladým úspěšným spisovatelem Štěpánem Javůrkem na téma Vyprávění o knihách a Krušných horách. „Život v Krušných horách byl odedávna těžký. Kdo hory nemiloval, ten odsud dříve nebo později odešel,“ píše se v knize Chaloupky. Štěpán Javůrek na několika stovkách stran přiblížil čtenářům strhující příběhy českých a německých hrdinů z pohraničí poznamenaných válečnými událostmi.
Po veleúspěšných Chaloupkách přichází Štěpán Javůrek s dalšími čtenářsky úspěšnými knihami Nebe nad Perninkem, Sudetský dům: jaro – léto 1945 a jeho pokračováním Sudetský dům II: podzim 1947 – květen 1950.
Inspirují jej Sudety, jejich historie, čerpá také ze své bohaté znalosti místní krajiny, její minulosti a života jejích obyvatel.
Zveme vás na setkání s touto zajímavou osobností, která vás provede nejen svou anabází vzniku a vydávání knih inspirovaných příběhy lidí ze sudetského pohraničí doplněný řadou historických snímků dnes již zaniklých obcí i nezaměnitelné krušnohorské přírody.
Vyprávění potěší nejen čtenáře Javůrkových knih, ale i milovníky historie naší země, speciálně z oblasti Sudet, a také poutníky naší krásnou českou krajinou.


Ve stručnosti

Datum a čas

proběhlo 5. února 2024

Místo konání

Zámecký klub
Pernštejnské náměstí, Hranice

Cena

100 Kč

Další připravované akce