Kyrgyzstán: Sám na kole horskou divočinou Ťan-Šanu

Úterý 24. 3. 2020, 18:00

Kyrgyzstán: Sám na kole horskou divočinou Ťan-Šanu

Městská knihovna pořádá cyklocestovatelkou přednášku Radomíra Čížka, šumperského rodáka, povoláním hokejového trenéra mládeže. Jeho největším koníčkem se stalo cyklocestování a ultravytrvalostní cyklistika. V roce 2017 odstartoval svůj projekt „Na kole do nejtěžších kopců a nejzapadlejších koutů světa“, v jehož rámci se chce pokusit zdolat nejvýše položená horská sedla a vrcholy naší planety a zavítat do těžko dostupných oblastí. Své výpravy podniká zpravidla sám, s co nejnižšími náklady. Tisíce kilometrů v náročném terénu mu bylo skvělým základem pro začátek kariéry cyklistického ultramaratonce. O léta 2019 se věnuje bikepackingovým závodům bez podpory 700km+. Jeho největším úspěchem je 8. místo v závodě na 1000 km napříč Švýcarskem NAVAD.

V přednášce se podělí o své zážitky ze své dobrodružné sólo výpravy na kole po Kyrgyzstánu, jejímž cílem bylo zdolat nejvýše položené průsmyky pohoří Ťan-Šan a na vlastní kůži okusit život lidí v nejodlehlejších horských oblastech, kam vedou buď špatné, nebo ještě horší cesty. Povypráví o nocích v jurtách, kráse polodivokých koní, kouzelných setkáních s místními pastevci, o strachu z bouřek, o euforii na vrcholu 4028m sedla a naopak o zoufalství při rozbahněném sjezdu či nekonečné jízdě po hrbolatých „roletách“, i o tom, co se mu honilo hlavou, když se sám vydal do horské divočiny, kde příští vesnice byla 160 km daleko…

To a ještě mnoho dalších kuriozních situací a nezapomenutelných zážitků na krásných fotografiích a krátkých videích s autentickým průvodním slovem si můžete přijít poslechnout a shlédnout do Zámeckého klubu 24. března od 18 hodin. Vstupné 70 Kč v předprodeji i v místě konání akce.


Ve stručnosti

Datum a čas

Úterý 24. 3. 2020, 18:00

Místo konání

Zámecký klub
Pernštejnské náměstí, Hranice

Cena

70 Kč, v předprodeji i na místě

Další připravované akce