Cestopisná přednáška: Černobyl – spící peklo proběhlo 25. února 2020

Městská knihovna zve na mimořádnou exkluzivní přednášku cestovatele, novináře a fotografa Tomáše Kubeše, který procestoval více než 120 zemí. V současnosti fotografuje reportáže pro mnoho časopisů včetně zahraničních. Vedle reportážní fotografie se věnuje také portrétu, architektuře, reklamě a humanitární fotografii.

Katastrofa jaderné elektrárny v Černobylu ovlivnila svět, nic není jako dříve. S následky se potýkáme dodnes a ještě dlouhých 22 tisíc let budeme. Jak to vše proběhlo, co se stalo po výbuchu, jak to vypadá dnes v zakázané zóně a příběhy lidí, kteří neměli žít, nebo naopak si na sklonku života vybrali zakázanou zónu jako svůj domov. Včera i dnes, fakta i příběhy. Vydáme se do města duchů Pripjať, ale i do okolí poznat jak vypadá místo po více jak 33 letech od havárie.

Přednáška se koná v úterý 25. února od 18 hodin v Zámeckém klubu. Vstupné 80 Kč v předprodeji, případně i na místě.

proběhlo 25. února 2020

Zámecký klub