Týden knihoven od 5. října – nabídka zrušena proběhlo 5. 10. - 31. 10. 2020

S uzavřením knihovny podle nařízení vlády ČR je tato nabídka zrušena.
Zveme opět na burzu knih vyřazených z našeho fondu, která bude trvat od pondělí 5. do 31. října. Cena za knihu opět symbolická.
Zahajujeme také déletrvající akci – kampaň „Škola naruby“ pro podporu četby dětí. Naši knihovnu navštěvuje řada čtoucích rodin. Každé této rodině nabídneme v dětském oddělení zdarma "Čtenářský deníček pro děti a rodiče", kam si budou rodiče s dětmi zapisovat názvy knížek, které četli, a doplňovat do nich své postřehy z četby. Děti tam mohou hodnotit čtení svých rodičů nebo prarodičů, jak jim čtení šlo, co se jim při čtení líbilo a další postřehy a reakce, názory. Je tam také místo pro kreslení obrázků. V březnu Měsíci čtenářů pak budou všichni účastníci akce pozváni do knihovny na literární klubové odpoledne plné čtení, hraní, povídání o knížkách při čaji a kávě, a také čtení a sdílení zapsaných postřehů z deníčků.

proběhlo 5. 10. - 31. 10. 2020

Městská knihovna Hranice