Knihovna v čase roušek 14. ledna 2021, Rubrika: Novinky

Byl to podivný rok, který změnil náš způsob života. I v naší knihovně jsme se museli přizpůsobit různým vládním opatřením, kdy se střídal běžný provoz s hygienickými omezeními, s vrácením a výdejem knih přes okénko až po kompletní uzavření. Přes všechna tato omezení nám naše statistika vykazuje za loňský rok 136.394 výpůjček dospělé a dětské literatury. Je to více než jsme čekali. Ovšem čtenáři si půjčovali více knížek do zásoby pro případ opakujícího se uzavření knihovny a výpůjčky také byly všem automaticky prodlužovány o měsíc v čase uzavření knihovny.

V roce 2020 se největšímu zájmu čtenářů těšily knihy Aleny Mornštajnové, Petry Dvořákové, Patrika Hartla, Karin Lednické (zatím jediná kniha Šikmý kostel), Evžena Bočka, Roberta Bryndzy, Jodi Picoultové, Hany Třeštíkové. Do první desítky se dostala i kniha naší místní spisovatelky Jaroslavy Černé Dům v podhradí a studenti do této série katapultovali Moliérova Lakomce a knihu E. Hemingwaye Stařec a moře. V naučné dospělé kralovaly knihy Kdo chytá v síti, Najděte si svého marťana, Byla jsem doktorkou v Osvětimi, Postel, hospoda, kostel a knihy Aleše Palána, Josefa Maršálka a Radkina Honzáka. U dětí to opět vyhrávaly Deníky malého poseroutky a Harry Potter i knihy od Davida Walliamse a Andyho Griffithse.

K drobným zajímavostem patří i naši čtyři registrovaní čtenáři ve věku od 90 let. Od 80 let věku máme 49 čtenářů a 238 čtenářů tvoří rodinné registrace. Bohužel jsme nemohli uskutečnit všechny naše plánované kulturní a vzdělávací akce. Snad se nám něco podaří uskutečnit v letošním roce. Stále jsme tu pro vás.

 

 


Další aktuality

Knihovna uzavřena – výpůjčky prodloužené

12.01.2021

Knihovna uzavřena – výpůjčky prodloužené

Epidemická situace se zatím v naší zemi nezlepšuje (aktuálně stupeň 5 PES), proto knihovny zůstávají…


Půjčování knih přes „okénko“

16.12.2020

Půjčování knih přes „okénko“

Vzhledem k aktuální epidemické situaci (PES 4) od pátku 18. 12. přecházíme v knihovně na…


Od 3. 12. obnoven provoz v knihovně

02.12.2020

Od 3. 12. obnoven provoz v knihovně

Od čtvrtku 3. 12. bude již možný vstup do prostoru veřejných oddělení s nutností dodržení…